Виолетова чај Чанг-шу | Чанг-Шу за губење на тежината – негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Mar 24, 2020 by Pavlina Yanovna
Виолетова чај Чанг-шу | Чанг-Шу за губење на тежината - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Чанг Шу расте во високите планини на Тибет и Непал, на надморска височина од над 3 илјади метри надморска височина. Благотворното дејство на билки расте во услови на ретките атмосфера, е докажано од страна на многу експерти. Виолетова традиционалните чај познат како Чанг Шу, заситен со микроелементи и како што е наведено помага лекува во телото кога се зема секојдневно.

Што е виолетова чај Чанг Шу?

Чанг Шу чај е направен од чајно дрво цвеќиња се одгледуваат во еколошки чисти региони. Кога приготвува на температура, производот е пијалок на необични бои, со пријатен

мирис и благ вкус. Виолетова чај се разликува

од другите чаеви за голем број на причини:

 1. Одење само цвеќиња чај без стебла и листови.
 2. На растение расте во услови на ретките атмосфера на надморска височина од околу 3 км.
 3. Собрание и пакувањето се врши во целост со рака, 2 пати годишно, без масовно производство.

Оригинален наслов пурпурна чај има добиено како резултат на необични бои на листовите, преку кои се лесно препознатливи. Чај се користи уште од античките времиња од страна на монасите тибетски, како традиционален пијалок за унапредување на здравјето. Модерните жени се користи Чанг-шу | Чанг-Шу најмногу за губење на тежината, иако во источна медицина постојат и други уникатни својства на пијалок да се лекува на телото.

Хемиски состав

Во пурпурна чај содржи големи количини на корисни минерали. Конкретно, ова:

 • Чајетина,
 • танини
 • теанин,
 • биофлавоноиди
 • кофеин
 • synephrine.

Типични чај супстанции

Виолетова Чаи Чанг Шу содржи сите минерали својствени за сите чај инфузии. Но, тоа треба да се напомене дека високо-планински чај, нивната концентрација е многу повисока, со што виолетова чај е поздраво од зелена.

Kahein е природен антиоксиданс пронајден во сите чаеви, но има висока концентрација во висока надморска височина. Kahein го чисти организмот од штетни материи, обезбедување на значајна помош на гастроинтестиналниот тракт и црниот дроб.

Танини танини е супстанца која го чисти организмот од тешки

метали, штити мукозните мембрани и запира воспалителни процеси. Танини спречи развојот во телото на патогени микроорганизми.

Theanine е главната компонента на глутаминска киселина се потребни за нормално функционирање на мозокот. Во прилог на подобрување на концентрацијата, теанин го зајакнува имунолошкиот систем, малку го намалува нивото на шеќер и крвен притисок.

Единствени компоненти на Чанг Шу

Во дел Cheung Шу содржи уникатен чај супстанции. Ова metilksantina -. Еден од подвид на кофеин, биофлавоноиди и synephrine

Metilksantina во прилог на кофеин стимулирачки ефект, го намалува вискозноста на крвта од страна на намалување на стапката на адхезија на тромбоцитите, што е razreshaet крв.

биофлавоноиди има позитивен

ефект врз функцијата на срцето со намалување притисок и јакнење на капиларните ѕидови. Супстанцијата поседува силна анти-канцер својства, и во големи количини се користи во медицината за лекување на атеросклероза и чиреви.

synephrine е минерал во траги, која се постигнува губење на тежината, а земајќи чај. Супстанцијата го забрзува метаболизмот и води до зголемена потрошувачка на калории. Додека промовирање на губење на тежината, супстанција заедно со витамини содржани во фабриката, го зајакнува имунолошкиот заштитна бариера.

Хранлива вредност и калорична содржина

Чај Чанг Шу балансира правилна распределба на јаглени хидрати, масти, протеини и калории. Згора на тоа, тоа што го забрзува метаболизмот на телото, што резултира со зголемување на потрошувачката на енергија. Виолетова чај се препорачува за употреба за време на слабеење диети, да ја зголеми својата сила. Луѓето со мала тежина и низок притисок Чунг-Шу е контраиндицирана.

>>>>  Keto Guru за губење на тежината апчиња да се горат мастите

Корисни својства

ЗНД виолетова чај првенствено е на пазарот како ефективно средство за губење на тежината. Во пракса, ефектите од чај на намалување на телесната тежина

во реклама претерани, и тој го игнорира други корисни својства на пијалок. Редовно земање на виолетова чај, може да забележиме следниве корисни својства:

 • подобрува состојбата на кожата;
 • измазнуваат и побавно се појавуваат брчки;
 • забавува појавата на сивата коса;
 • визија подобрува.

рекламира својства на пијалок содржи и информации за намалување на телесната тежина од £ 20 во 1 месец кој е навистина претерано.

вкусот

вкус и арома на производот е слабо изразена. Тенките белешки на многу специфични и би било невообичаено за луѓето не се запознаени со азиските билни чаеви. За подобрување на вкусот, можете да додадете виолетова чај или со мед лимон. Овие состојки ќе ви помогне да се открие вкус на чај без да влијае на корисни својства.

Индикации за употреба

Хемиски состав на чај Чанг Шу овозможува да се направи заклучок за придобивки за вишокот на тежина, проблеми со дигестивниот систем, проблеми со кожата и присуство во телото на отрови. Пијалокот е популарна во Тајланд и Тибет, каде што се користи од страна на локалното население, како редовна чај. Корисен ефект се манифестира во присуство на инфекции и труење на телото, како и при

труење со никотин и алкохол.

Кој е најкорисен Чанг Шу?

Некои луѓе виолетова чај Чанг Шу можат да бидат корисни во превенција и дополнителна терапија. Во особено, лушпа на цветови klitoria три-корисни кај дијабетес, рак, гастритис, атеросклероза, и тромбоза. Направете виолетова чај е корисен за зајакнување на телото во случаи на труење и вирусни инфекции.

Традиционално, виолетова чај се зема во големи количини како природен енергетски пијалак и тежина. За жените употреба на пијалок е да се одложи менопаузата и да се зголеми репродуктивна способност. Користете виолетова чај се покажува на косата и кожата, зголемување на нивната издржливост и еластичност. Чајот помага да се елиминираат токсините и го прави полесно да се носат товари, дејствувајќи истовремено како тоник и антидепресиви. Пиењето Чанг-шу | Чанг Шу-безопасна алтернатива на енергетски пијалаци, на прилози за слабеење и антидепресиви.

Резултатите од научните истражувања на дејствување на виолетова чај Чанг Шу

Надвор од УЕ, пурпурната чај на Чанг Шу непознат. името на брендот измислен од страна на пазарот, а не се користи надвор од ЗНД. Информации за производот може да се научи од пребарувањето за името на растението од кое што се произведува. Во Европа, на чај е познат како “Нам Dok anchan” или едноставно “anchan”. Тоа се собираат од inflorescences на растенија Klitoria парчиња. Чајот е популарен како традиционален пијалок во планинските региони на Тајланд, Непал и Тибет, каде што се одгледува насекаде.

Anchan не чудесен сина течност, гори фунти, а една од тие чаеви. Сепак, тоа може да се забележи дека во однос на употребата на за чистење на телото, оваа сорта е една од најпознатите ефективни. Пијалок на Анан во вишокот тежина може да биде, наместо на зелениот чај, се поизразени корисни ефекти на телото.

>>>>  Varicosin - каде да ги купите најевтиниот, како тоа функционира?

Карактеристики виолетова чај

медицинска употреба на планинскиот чај, наречен заедничко Чунг-Шу, на телото во УЕ извори на информации се претерани. Чај може да се земе без посебни мерки на претпазливост за сите луѓе, но со оглед на неговите основни ефекти. Вистинскиот ефект е забрзување на метаболизмот, намалување на холестеролот и гликоза, чистење на крвта и намалување на крвниот притисок. Ефекти врз гастроинтестиналниот тракт и срцето се манифестира со чести редовно прием.

медицински контраиндикации

На губење на тежината од растително потекло не постои медицинска контраиндикација, но таму е мерка на претпазливост, според која некои луѓе виолетова чај не е препорачливо. Пиењето Чанг-шу | Чанг-Шу непожелни луѓе со такви болести:

 • хипотензија;
 • недостаток на железо;
 • анорексија;
 • хемофилија и слични симптоми на сиромашните згрутчување на крвта;
 • тешки заболувања на кардиоваскуларниот систем.

не е пожелно да се пие чај виолетова бремени жени и доилки. Ефектот на негативните може да се случи кога се комбинираат со исхраната за намалување на згрутчување на крвта.

Технологија подготовка

Кога подготовка на овој чај, Чанг-шу | Чанг-Шу својата боја ќе биде виолетова, и светло и темно сина боја. Ако сакате, можете да го прават тоа така што пијат навистина ќе изгледа виолетова во слика, додавање на котел со неколку капки сок од лимон и подготвени за чај во согласност со упатствата. За подготовка на 4-5 исушени цветови. Пожелно е да го додадете во чај мед наместо шеќер за да се подобри вкусот на храната.

Што температура треба да биде вода за подготовка

Виолетова технологија готвење планински чај е забрането да се прелива вода што врие, уништување на голема количина на хранливи материи, витамини и природни бои. Во согласност со упатствата треба да се користи зовриена вода со температура од 80-90C. Да се ​​готви виолетова чај треба да биде само како зелена.

Колку сварено чај виолетова Чанг Шу?

Кисна чај се препорачува за околу 10 минути, па билки во супа даде пијалок сите корисни својства. На подготвеност може да се суди според бојата на чајот и наоѓање на саканиот период на врелиот во пракса.

Точниот прием

Производителот препорачува да се пие на Чан покаже барем 2 пати на ден, наутро и навечер, подготовка на 5-7 цвеќиња по чаша чај. Ова ќе ви овозможи да се добие оптимална количина на корисни материи за организмот. Рецепт за една чаша вода 50 гр зовриена вода за развод, 5 цвеќиња, 1 лажица мед и 1 лимон парче.

За да се постигне саканиот ефект, важни за времетраењето и регуларноста на исхраната. Ако има било какви контраиндикации, се препорачува да се пие не е силна (до 5 цвеќе на куп) пурпурна чај во текот на неделата на 3 чаши, правејќи пауза во текот на 1-2 недели. Во други случаи, кратка пауза се препорачува на секои месец. Не се препорачува да се комбинираат со други билни чаеви, поради ризикот од алергиски реакции.

Дали има смисла да се купи чај Чанг Шу?

Чај Anchan, познат во UE како Чанг Шу, е традиционален пијалок во планинските региони на Тибет, Непал и Тајланд. производ ЗНД стана познат неодамна и има стекнато голем број на митови во врска со чудесни својства за губење на тежината. Всушност, овој вид на чај се вклучени во листата на најкорисни чај пијалоци за исцелување на телото, забрзување на метаболизмот.

>>>>  Reumatin чај - каде да ги купите најевтиниот, како тоа функционира?

Еквивалентно на Changshu е повеќе познат Улонг чај, иако Тајландски anchan значително различни од Улонг од Кина. Кинески Улонг чај е направен од чај грмушки, главно лисја. За производство на Чанг Шу користи само inflorescence на фабриката, и се избрани од страна на страна. Тоа го прави пијалокот поексклузивна и корисни. Фабриката, која се случува anchan наречен klitoria три, се одгледува и собираат во планинските области на Југоисточна Азија. Чајот Буш klitoria традиционално се користи во ориентални народната медицина, и прифатен како повеќе корисни аналог на зелен чај.

За продажба се виолетови чај во аптека?

виолетова чај Чанг Шу цена аптека непознат како да се купи виолетова чај во аптека, е невозможно. Покрај тоа, овој специфичен производ нема да биде во можност да се сретнат и во продавниците. Единствениот начин да го нарачување виолетова чај Чунг-шу онлајн, но треба да се биде претпазлив на фалсификати. Препорачливо е да им нареди на оригиналниот производ на официјалниот сајт на производителот има важечки сертификати и комуникација со консултант по ред.

Цената на виолетова чај Чанг Шу

Чај Чунг-Шу не е единствен, но многу специфичен производ. Продажбата вклучува само цвеќе на растенијата, и тие се случува индустриски и рачно. Цената на пакувањето во UE е околу 2 илјади. на официјалниот сајт нуди различни промоции и условите на испорака, па цената варира во различни сезони.

Осврти на виолетова чај

Експерти во областа на диететика и лекови во однос на виолетова пијат како чај, кои обезбедуваат терапевтски ефект, но не и како лек за сите болести. Производот е безопасен и нема строги контраиндикации и дози. Направете виолетова чај треба да биде за превентивно чистење на организмот од инфекции и токсини или да ја намалите тежината на комплекс со физички вежби и посебен режим на исхрана. виолетова чај Чанг Шу негативни критики на од потрошувачите и лекарите поради премногу високи очекувања генерирани од страна на маркетинг ветувања на чудесен ефект на слабеење на необични чај, и целосна согласност на правилна исхрана.

Мислењето на лекарите

Според лекарите во пурпурна чај нема контраиндикации. Се препорачува да се разгледа само на ризикот од алергиски реакции кога најверојатно лична нетрпеливост на компоненти. Сепак, за прием на супа во количини значително поголем од производителот препорачува, особено во комбинација со дополнувања на слична акција, може да предизвика повреда.

потрошувачко искуство

Според вистинските чувства на клиенти, виолетова чај е добар начин да се расположи и подобрување на расположението во утринските часови. Тоа е забележано необичен мирис и деликатно вкус. Судејќи според коментарите, подготовка и пиење чај е виолетова, наместо на зелена и благосостојба по таквата промена се подобрува. Виден ефект на губење на тежината, но производителот покажува дека тоа е само поддршка исхрана лек.

Заклучокот за придобивките и опасностите од чај Чанг Шу

Виолетова чај Чанг-шу | Чанг-Шу е здрав чај пијат со висока содржина на корисни минерали. Лушпа може да се земе како чај, како додаток на телесната тежина, подобрување на состојбата на кожата, зајакнување на косата и да го изнесам на токсините од телото. Тоа е најдобро да се комбинираат доза на виолетова чај спорт.

By Pavlina Yanovna

Блогты өзі туралы жазғандай, салауатты өмір салты мен анасы туралы жас диетолог жас блог жүргізеді. Оның қызықты блогы мен кеңістігін құруға деген құштарлығы мен шығармашылық көзқарасы әсер етуі мүмкін. Дене мен жанға үлкен әсер етеді.Кәсіби және практик көзқарасы бойынша ол оқырмандарына ұсынатын түрлі шолулардың түрлерін жан-жақты және жеңіл сипаттайды. Салауатты өмір салтын ұстанатын және бейімділігі бар, оны әлемде өзін бақытты адам етіп көрсететін, өзінің ісінде өзін толықтай орындайтын шынайы энтузиаст. Ол өз денелері мен әл-ауқатына қамқорлық жасағысы келетін адамдардан тұратын сенімді оқырмандар тобын жинай алды - ақыр соңында, адам психосоматикалық бірлік және ол қызмет ететін барлық салалар болуы керек. реттелген. Ол мұны жақсы біледі және олардың білімдері басқаларға өте қол жетімді түрде бөліскісі келеді. Ең бастысы, өмір сүру тәсілі оны қуантып, мәселелерді өз қолына алып, өзі үшін жақсы нәрсе жасай алады.